Kokį gyvatuką reikėtų tvirtinti vonioje?
-
Kai kurie žmonės mano, kad tiems, kurie vonios kambaryje yra įrengę šildomas grindis, gyvatukas visai nebereikalingas. Tokia nuomonė neargumentuota ir klaidinga, dėl to, kad gyvatuko paskirtis pirmiausia — džiovinti rankšluosčius ir jau po to pašildyti patalpą. Juk kaip malonu išsimaudžius susisupti į šiltą ir maloniai kvepiantį rankšluostį, kuris prieš tai džiuvo ant rankšluosčių džiovyklės (gyvatuko). Be gyvatuko vonioje išties būtų sunku apsieiti. Iškart vonios kambaryje padaugėtų drėgmės, būtų vėsu ir nejuku. Taigi gyvatukas reikalingas, tačiau kokį pasirinkti tikslingiausia? Jų įvairovė išties didelė, o kuris pasirinkimas geriausias – nežinia.
Pirmiausia, reikia žinoti, kad gyvatukai pagal šildymo būdą yra skirstomi į:- elektrinius — šildomus elektra;
- vandeninius — šildomus karštu vandeniu iš centralizuotos ar namo šildymo sistemos;
- kombinuoto šilumos šaltinio — tokie gali būti šildomi ir vandeniu, ir elektra.
Renkantis elektrinį ar vandeninį džiovintuvą, reikia atsižvelgti į vonios kambario plotą. Jei gyvenate daugiabutyje, prieš keičiant gyvatuką, reikėtų pasikonsultuoti su šilumos tiekėjais. Jie nurodys, kokios galios prietaisą Jums įsigyti tikslingiausia. Be to, jei turite šildomas grindis, jums prireiks mažesnės galios gyvatuko. Patirtis rodo, kad gyventojai nevengia pirkti kuo didesnį ir galingesnį gyvatuką. Taip yra todėl, kad mėnesinis mokestis nekinta. Tačiau dėl tokio savivaliavimo kenčia kaimynai, nes išbalansuojama visa šildymo sistema.
Jei gyvatuką prijungti prie šildymo sistemos nėra kaip, rekomenduojama vonios kambaryje įrengti elektrinį džiovintuvą, kuris naudoja gana nedaug elektros.
Medžiagos iš kurių gaminami gyvatukai:- nerūdijantis plienas,
- cinkuotas plienas,
- varis,
- žalvaris.
Vario ir žalvario gyvatukai yra kiek brangesni, nes yra papildomai dažomi. Spalvą galite išsirinkti kokią tik norite, tad šiuo atveju vario gyvatukai pranašesni prieš plieno. Tačiau nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai atsparesni korozijai, nors yra nedažomi. Kalbant apie šilumą, svarbu paminėti, kad variniai gyvatukai yra labai geri šilumos laidininkai. Cinkuoto vamzdžio gyvatukai pasižymi mažesnėmis šilumos laidumo savybėmis, tačiau yra pigesni.
Pritvirtinti gyvatuką vonios kambaryje galima daug kur, pavyzdžiui, ant sienos, kampe, gali būti tvirtinami prie grindų, taip pat gyvatukai gali atlikti atitvarinės sienelės funkciją. Svarbiausia nepamiršti, kad norint, jog gyvatukai būtų patogūs naudojimui, į kopetėlių tarpus turi tilpti net stori rankšluosčiai.
Jei nesate tikri, kokį gyvatuką pirkti, visuomet pasikonsultuoti su pardavėju – konsultantu. Jis papasakos apie prekiaujamą produkciją, atsakys į visus dominančius klausimus ir padės išsirinkti patį geriausią variantą.