Kaip maudytis vonioje?
-
Maudynės yra maloni patirtis, tačiau, ką reikėtų padaryti, kad kiekvieną kartą ji būtų dar malonesnė ir nepamirštama? Prieš pasineriant į malonumų jūrą, svarbu paminėti, jog nėščiosios moterys negali maudytis karštoje vonioje, nes gali atsidaryti gimdos kaklelis ir prasidėti savaiminis persileidimas, o asmenys, kurių kraujo spaudimas yra aukštas, tie, kurie turi inkstų ar širdies problemų neturėtų į vonią berti magnio druskos. Taigi pradedam.
Pirmiausia išsirinkite tinkamą laiką. Maudynės vonioje turi vykti mažiausiai 90 min. prieš Jūsų miegą. Kadangi karštas vanduo gali išsausinti Jūsų odą, geriau nesimaudykite ilgiau nei 20 min.
Pripylę vandens į vonią, būtinai įberkite mineralinių druskų. Kad jos visiškai ištirptų, tai reikia padaryti maudymosi pradžioje. Mineralinės druskos suteikia odai elastingumo bei minkštumo, tad tikrai verta jas naudoti maudynių metu.
Nustatykite tinkamą temperatūrą. Kaip jau minėjome, žmonės su aukštu kraujo spaudimu ir nėščiosios jokiu būdu negali maudytis per karštoje vonioje.
Dar prieš maudynes, išmasažuokite kūną naudodamos specialų šepetį, kuris atpalaiduoja negyvąsias ląsteles ir padeda maudymosi metu atsikratyti toksinų.
Iš anksto pasiruoškite šaltą kompresą. Mažą skudurėlį įmerkite į šaltą vandenį ir padėkite jį šalia savęs, kad jei pajustumėte, kad Jums per karštą – galėtumėte užsidėti jį ant kaktos.
Be druskos į vonią galite pripilti ir eterinių aliejų, šviežių arba džiovintų žolelių, arba įberkite vieną arba du puodelius eterinių pieno pudros arba net butelį, alaus, kurį itin mėgsta Čekijos kurortuose.
Jei norite panirti į dar didesnių malonumų oazę, užsidekite žvakių, geriausia aromatinių, kurios skleistų Jūsų mėgstamą aromatą. Jei norite, įsijunkite muziką, arba pasiimkite paskaityti knygą, arba žurnalą.
Nepamirškite, maudynės yra maloni patirtis, jei Jums nepatinka kai kurie aromatai, arba druskos vonioje, neberkite jų. Svarbiausia, kad po maudynių Jūs liktumėte patenkintas.